Az Alkotmánybíróság mogyorózása mellett – mint tudjuk –
most Tarlós és Kósa indítványozta.Személy szerint nem is meglepő, hiszen a polgármester urak szorgosan indítanák a beruházásokat, a civilek pedig okkal, ok nélkül de akadályoznák a fejlődést. Az is érthető, hogy a pereket szorgosan indító Levegő Munkacsoport levélben fordult a vezérhez, hogy állítsa le ezt az indítványt.
A dunakeszi láp, amely az Auchan szerint nem létezik és beépíthető. Itt is perrel léptek föl a civilek.
A levélben a sok-sok szakmai érv mellett található két izgalmas fordulat. Elsőként is egy idézet az „Erős Magyarország” programból: „A kezdeti időszakban az akkori kommunista elnyomó szervekkel szemben a Fidesz alapítói számára nem volt más védelem, mint a nyilvánosság és az emberi jogok melletti bátor kiállás. Az emberi jogok biztosítását a demokrácia alapvető feltételének tekintjük, ezért védelmét napjainkban is kiemelten fontosnak tartjuk.” Írta maga a Fidesz. Továbbá: „A Fidesz nem fél a polgárok önrendelkezési jogától. (…) A civil szervezetek a polgári Magyarország fontos építőkövei.”
Gyakran szemesítik a Fideszt mindenféle korábbi kijelentésekkel, de ez nagyon ül.
Még érdekesebb azonban egy másik, szinte alázatos megállapítás [egy szót sem volt szívünk kihúzni belőle]: „Szeretnénk emlékeztetni Miniszterelnök Urat, hogy épp a Levegő Munkacsoport három másik szervezettel közös büntetőfeljelentése alapján tartóztatták le Hunvald György polgármestert, ami tulajdonképpen a kezdetét jelentette annak a folyamatnak, amely során korrupciós ügyek tömege került a nyilvánosságra. Elsősorban civil szervezeteknek köszönhető, hogy számos korrupciógyanús ügy és egyéb jogsértés nyilvánosságra került, és hogy ezekben az ügyekben eljárások indultak (Sávoly, Sukoró, magyar Dakar rali, Dunakeszi tőzegláp, Kecskeméti Malom-Center, BKV ügyek stb.).
Ez nemcsak ül, de nagyon üt. Mitadisten, ma délután Tarlós bejelentette, hogy visszavonja az indítványt. (Az ügy további tanulságai itt.)
Utolsó kommentek