A jobboldali sajtó láthatóan nem tudja feldolgozni, hogy diákok tüntetnek a kormány ellen. Tényleg érthetetlen, hogy miért tüntetnek diákok, ha egy kormány harmadával csökkenti a felsőoktatás támogatását és drasztikusan szűkíti a felvételi lehetőségeket és az ösztöndíjakat. Majd a kormány szemérmetlen hazudozik is sajátos szemszögből mutatja be a dolgokat. Közlik, hogy jogtalan a diákok panasza, hiszen a nem-tandíj nem fogja őket érinteni (hogy mernek a jövő nemzedékek érdekében fellépni...). Jogtalan a panasz, hisz a nem-tandíjat a diákhitel2-ből ragyogóan lehet fizetni. A magas ponthatárok miatt pedig senki se aggódjon, hiszen ha túl kevés ember jutna be, akkor ponthatárt hozzáigazítják a nem-keretszámokhoz.
Diákplakát
A jobboldali sajtó "értetlenségét" jól mutatja a Demokrata főszerkesztője, Bencsik András. Szerint például jogtalan a diákok "hisztije" a "Klebelsberg Kunó merészségéhez, hazaszeretetéhez és távlatos elképzeléseihez mérhető szellemiséggel tevékenykedő Hoffmann Rózsa" ellen. Nem is értjük, a Fidesz miért menesztette a felsőoktatási ügyek éléről korunk Klebelsbergjét. (Ha Bencsik nem élcelődött volna a diákok tudatlanságán, akkor nem jegyeznénk meg, hogy a főszerkesztő úr sajnos rosszul írja Klebelsberg nevét. A miniszter ugyanis nem hosszú ó-val írta keresztnevét.)
Persze a "békemenetes" Bencsiktől az ember nem vár sokat. Azonban a tiltakozó hallgatók lejáratásába intenzíven bekapcsolódott a "mérsékelt fideszes" Heti Válasz is. Legújabb lapszámukban pedig ocsmány módon hazudnak is. Többek között a következő állítással próbálják igazolni, hogy a Hallgatói Hálózat "bajnaista".
"A civilnek hirdetett mozgalom ideológiai profilját szemléltetik az ELTE-n elfoglalt terembe szervezett előadások. Február 15-én például az egyetemi autonómiáról cserélt eszmét Karácsony Gergely volt LMP-s országgyűlési képviselő, Kunhalmi Ágnes MSZP-s oktatáspolitikus, Magyar Bálint volt SZDSZ-es oktatási miniszter, Osztolykán Ágnes LMP-s országgyűlési képviselő, Szabó Zoltán, a Demokratikus Koalíció elnökségi tagja."
Az állítással több probléma is van. A rendezvény nyilvános facebook-eseményéből ugyanis egyértelmű:
1. Az eseményt nem a Hallgatói Hálózat, hanem az Oktatói Hálózat szervezte.
2. Az eseményt nem az "elfoglalt teremben", hanem egy másik épület, az egyetemtől elkért termében tartották.
3. A facebook-esemény leírásában pedig a meghívottak mellett jelezték, hogy erre korántsem csak ellenzékieket hívtak. "A beszélgetésre meghívást kaptak, de nem jönnek: Maruzsa Zoltán (helyettes államtitkár), Klinghammer István (államtitkár), Pokorni Zoltán (FIDESZ)".
Tehát a Hallgatói Hálózat "Bajnai-pártiságát" az mutatja, hogy nem a Hallgatói Hálózatnak, nem az elfoglalt teremben volt egy nem csak ellenzékieket meghívó rendezvénye...
(Az ehhez képest tényleg apróság, hogy az LMP-s Osztolykán Ágnes mellé nem írták ki, hogy oktatáspolitikus. Amúgy pedig korábban Karácsony és Szabó Zoltán is egyetemi oktatók voltak, tehát nem elképzelhetetlen, hogy az előadók főként oktatásról beszéltek...
Azt pedig szinte felesleges megjegyeznünk, hogy a Hallgatói Hálózat hiába hívta vitára, beszélgetésre többször is Hoffmann Rózsát, Klinghammer Istvánt vagy Balog Zoltánt.)
A Heti Válasz cikkének persze már a címe is a legnemesebb jobboldali érzelmekre próbál hatni: "Szabad Kezdeményezések Hálózata - kik állnak a HaHa mögött". A remek megfigyelést a cikkben is megismétlik: "Talán nem véletlen az áthallás a szervezet neve és az SZDSZ-előd Szabad Kezdeményezések Hálózata között."
A Heti Válasz "tényfeltáró" cikkét szerző Ablonczy Bálint
Végezetül hadd tegyek egy megjegyzést, ha már a Heti Válasz olyan szorgos a háttérben álló figurák keresésében. A Heti Válasz tulajdonosa az Infocenteren keresztül Nyerges Zsolt. Nyerges a vezérigazgatója a Közgépnek, amely Orbán kollégiumi szobatársának, Simicska Lajosnak a cége. A Közgép a kormányváltás óta több, mint 300 milliárdért nyert közbeszerzéseket. Simicska és Nyerges közös hirdetőcégének oszlop-plakátjain pedig hétről-hétre láthatjuk a Heti Válasz friss címlapját. Vajon mi következik ebből a Heti Válaszra és a cikket író Ablonczy Bálintra nézve?
Az utolsó 100 komment: