A Standard and Poor's elemzője Magyarországról nyilatkozott a Bloomberg piaci hírügynökségnek. Erre érdemes odafigyelni, hiszen a nyugati pénzvilág döntően aszerint vélekedik egy-egy országról, hogy mit mond a három nagy hitelminősítő intézet. De a válság kezdete óta a Fidesz politikusai is gyakran idézték ezeket az intézeteket: hogy a magyar emberek is tudják, mi a hiteles, szakmai álláspont a magyarországi helyzetről.
Elsőként a Bajnai-kormány tevékenységéről olvashatunk "Biztató fejlemények" címszóval. Az elemző megemlíti, hogy március óta az ország kockázati felára 6,38%-ról 3,47%-ra csökkent. Az országgyűlés pedig hétfőn elfogadta a 2010-es adócsomagot is, ami további jó irányú lépés.
Az elemző, Kai Stukenbrock ennek ellenére figyelmeztet a veszélyekre - Orbán Viktor közelmúltbeli interjúja kapcsán. A Fidesz vezetője a Nemzetközi Valutaalappal való hitelszerződés meghosszabbításakor megemelné az abban rögzített államháztartási hiányt, ami további eladósodáshoz vezetne. Az elemző szerint Orbán szavai - a mostani törékeny piaci környezetben - alááshatná a befektetők Magyarországgal kapcsolatban éppen éledező bizalmát.
Stukenbrock a nyilatkozat végén nemcsak a veszély lehetőségére figyelmetetett. Az S&P konkrétan tovább rontaná a magyar hitelbesorolást, ha a következő kormány növelné az államháztartási hiányt.
Mi, hazai bloggerek már nem is figyelmeztetünk senkit.
Kérünk, Téged, Vikturunk, ne rontsd el további nyilatkozatokkal, ne növeld meg az ország kockázati felárát. Mert ha újra nőnek a kamatok, miből tudjátok élénkíteni a gazdaságot? Hisz' azt épp a kamatok csökkenéséből tervezitek.
Utolsó kommentek