Lehet, hogy kommunista kísértetek jártak 2009-ben Ferencvárosban. A Magyar Kommunista Munkáspárt ugyanis igazi kísértet-szimpatizánsokat tudhat magáénak. A párt 783 [hétszáznyolcvanhárom] darab kopogtatócédulát adott le, de az első fordulóban az egyébként jóravaló megjelenésű jelöltjük (a képen) mindössze 63 [hatvanhárom] darab szavazatot kapott. (update: a második fordulóban pedig 48 szavazatot)
Ez a 63 szavazat bizony kevés, különösen, hogy a választókörzetben aránylag sok nyugdíjas él, akik között a pártnak elvileg több támogatója lehet. Ehhez képest a 783 kopogtató nagyon sok (egy szavazóra több mint egy tucat cédula jut). A párt a médiában észrevehetetlen, szervezetei pedig az utóbbi években pártelnökük szerint is gyengült.
Az elmúlt hónapokban számos furcsa dolgot hallottunk a ferenvcvárosi kopogtatócédulák felől. Ha feltételezzük, hogy nem kísértetek hanem valóságos emberek segíthették az osztályharcban megfáradt elvtársakat, akkor fölvetődik a kérdés, hogy kinek állhatott volna ez érdekében. Az MSZP nyilván nem akarhatott magának konkurenciát balról. Ismert történet, hogy a baloldali polgártársak „jobb híján” úgyis az MSZP-re szavaznak, egy még baloldalibb jelölt csak viszi a szavazatokat.
SZDSZ, MDF, MIÉP, Jobbik, Humanisták, (ál)Zöldek. Ők ugyan nem vehetők egy kalap alá, de ők maguk is eleget bajlódtak a saját 750 cédulájukkal. A komcsik támogatása öngyilkos hajlamra utalna részükről. Marad hát a szervezettségére büszke Fidesz. Az első forduló után úgy tűnik, nincs mitől félniük, de előzetesen szorosabb eredményre lehetett számítani. Elvileg érdekük lehetett, hogy az MSZP-t gyengítsék egy másik baloldali jelölt „indításával”.
Ez persze csupán merő feltételezés. Jóhiszemű ember inkább arra gondol, hogy az ajánlás időszakában tényleg kommunista kísértetek járták be Ferencvárost.
Thürmer Gyula, 19 éve vezeti a Munkáspártot.
Utolsó kommentek