Fodor Gábor tavaly október 23-án "erkölcsi parancsnak" nevezte az összefogást. Azt követelte, hogy világnézetre való tekintet nélkül fogjanak össze az Orbán-rendszer ellen a "szabadságszerető magyarok".
Fodor és főpolgármester-jelöltje, Bodnár Zoltán bankár
A főváros vagyonát Orbánnak szó nélkül átadó Tarlós István ellen is hasonló ellenzéki összefogásra van szükség. Ennek érdekében Falus Ferenc és Magyar György is visszalépett Bokros Lajos javára. Ehhez képest most mindkét szempontból a tavalyi érvek ellenkezőjével utasította el a Bokrossal való összefogást Bodnár és Fodor. (Fodor egy az egyben átvette Bodnár facebook-bejegyzését.)
"Persze joga van két baloldali pártnak, hogy úgy döntsenek: egy magát jobboldalinak nevező jelöltet akarnak támogatni. Csakhogy ezzel semmibe veszik az ellenzéki választók akaratát. Egy ilyen elvek nélküli összefogásban a Liberálisok nem fognak részt venni."
Tehát most azt mondják, hogy elvtelen dolog a világnézeteken átívelő demokrata összefogás.
Akkor most idézzük fel Fodor Gábornak október 23-i beszédének üzenetét. A beszéd címe: "erkölcsi parancs az összefogás"
"Ha jól mennének a dolgok, akkor mindenki küzdhetne akár a saját céljaiért is.
Amikor jól mennek a dolgok, akkor nem erkölcsi parancs az összefogás.
Amikor jól mennek a dolgok, akkor mindenki lehet liberális, szocialista, konzervatív, zöld.
Amikor jól mennek a dolgok, akkor nincs veszélyben a szabadság.
De ma nem mennek jól a dolgok.
Ma veszélyben van a szabadságunk, ezért állunk mindannyian egy színpadon.
Ma nem mennek jól a dolgok, ezért nem küzdhet senki csak a saját céljaiért.
Ma nem mennek jól a dolgok, ezért erkölcsi parancs az összefogás.
Veszélyben van a szabadságunk, ezért itt és most mindenekelőtt szabadságszerető magyarok vagyunk, és csak másodsorban liberálisok, szocialisták, konzervatívok, vagy zöldek.
...
Ha a Fidesz győz, az annak a két pártnak a felelőssége, akik az együttműködés helyett az elkülönülésben állapodtak meg."
Tehát akkor nem "elvek nélküli" dolog volt a konzervatívokkal való összefogás, hanem "erkölcsi parancs". A Fidesz győzelme pedig a széleskörű összefogást elutasítók felelőssége. Az alábbi és cikk végi coub ismétlővideókon megnézhető, hogy milyen átéléssel hirdette azt, aminek ma az ellenkezőjét mondja. (A teljes beszéde.)
Ha tetszik a poszt, csatlakozz a Fideszfigyelő-oldalához a Facebook-on.
Fodor jelöltjének különindulása már csak azért is nehezen magyarázható, mert tényleg semmi esélye sincs indulni. Ráadásul a "pártnak" fővárosi listája sincs, így a szintén esélytelen polgármester-jelöltjeik jobb szereplése se jelent semmi hasznot.
De a párt kampánya sem tűnik erősnek. Láthatóan több a fizetett óriásplakátjuk, mint az aktivistájuk, számos kerületben pedig listát sem tudtak állítani. A párt az ingyenes online felületeken se kampányol túl intenzíven. A különindulás megerősítése előtt másfél-két napig semmilyen poszt nem volt se a párt, se Fodor, se Bodnár facebook-oldalán.
Ráadásul még egy váratlanul "sikeres" fővárosi szereplés se oldja meg a párt szervezeti problémáját: Fodor Gábor egy interjúban másfél perc alatt se tudott öt vidéki szervezőt megnevezni.
Kérdés, hogy akkor miért éri meg Fodornak pártot csinálni? Kinek érheti meg, hogy egy esélytelen párt ossza meg jobban az ellenzéket? Sajnos a gyanúknak van alapja: Az átláthatóságot hirdető Fodor még mindig nem tette átláthatóvá pártja pénzügyeit még mindig: nem lehet tudni, hogy ki finanszírozta a tavaly őszi óriásplakát-kampányukat. A HVG szerint a Fodor-pártot támogató Mesterházy Ernő jó viszonyt ápolt Simicskával.
Honnan lett a Fodor-pártnak pénze? Orbánnak most érdeke Fodort segíteni? (A kép 2008-as találkozójukon készült, amit Orbán "fideszes hangulatúnak" nevezett. Fodor, Orbán és Simicska szobatársak voltak a kollégiumban, ahol a Fideszt alapították.)
Az mindenesetre látszik, hogy az ellenzéki közönségnek nem tetszik, hogy Fodor jelöljte nem lép vissza és így növeli Tarlós esélyeit. A Bodnár Zoltán ATV-szereplését reklámozó poszt se a párt, se Fodor Gábor facebook-oldalán nem kapott egyetlen lájkot sem, míg több kritikus komment is érkezett. Nyilván nem teljesen összevethető, de közben a Fideszfigyelő facebook-oldalán 1900 lájkot kapott az a felhívás, hogy Bodnár lépjen vissza Bokros javára.
Egyetlen ember sem lájkolta Fodor Gábor posztját, amiben Bodnárt reklámozta. Kizárólag kritikus kommenteket kapott.
Végezetül jöjjön még két részlet Fodor idézett október 23-i beszédéből coub ismétlődővideón is. Értékeljük, hogy milyen erőteljesen hirdette Fodor azt, aminek ma az ellenkezőjét képviseli.
Ha tetszett a poszt, csatlakozz a Fideszfigyelő-oldalához a Facebook-on.
Utolsó kommentek