Orbán nem vállalja a tévévitát Mesterházy Attilával a Kormányváltó összefogás miniszterelnök-jelöltjével. Ezt még csak nem is Orbán, hanem a sajtóosztálya jelentette be.
Azért furcsa ez a menekülés a vitától, mert 1998-ban a Fidesz újsághirdetésben követelt vitát Horn Gyulától. Horn cpedig végül kiállt vitázni (miután Torgyán a jelöltjei visszaléptetésével elfogadta Orbán vezetőségét). Pedig Orbán akkor még semmilyen kormányzati tapasztalattal nem rendelkezett. A megvalósult vitát Horn nem kötötte feltételekhez, például hogy a Fidesz tisztázza, hogy miért kapott az MDF-fel együtt nagyon értékes pártszékházat, amit használat nélkül adtak tovább egy banknak és milyen Simicska-közeli cégekhez került a pénz.
Orbán sajtóosztályának fő "érve" a vita elutasítására az volt, hogy "nincs valós alternatívát felmutató, kormányzóképes igazi jelölt a baloldalon". 1998-ban még arról beszélt, hogy nem demokratikus ilyet mondani:
"Soha többé ne legyen olyan kormányfője Magyarországnak, aki nyugodtan kijelentheti: rajta kívül nincs más alternatíva. Aki ezt állítja, az nem kormányozni, hanem uralkodni akar." Ezt más szavakkal a vitán is megismételte:
Szóval Orbán elég támadható érvekkel próbál kitérni a vita elől. Őszintébb lenne, ha beismerné: 2002-ben és 2006-ban elég balul sült el a vita, hiszen kemény tényekkel is szembesítették, így nincs sok kedve hozzá.
Orbán 2010-ben sem állt ki vitára. De itt persze nem csak a miniszterelnök-jelöltek vitájáról van szó. Orbán 2010 óta csak a híveinek beszél vagy a baráti sajtóban ad interjút. Nemcsak az ATV-t, a Népszabadságot vagy a Népszavát kerüli, hanem az index-nek, origónak, hvg-nek sem ad interjút. Miközben milliárdos összegért küld leveleket a választóknak. Orbán "eredményeit" pedig kormányzati óriásplakátok, tévéreklámok hirdetik - a kampány alatt is.
Így a 2006-os Orbán tulajdonképpen magától is kérdezhetné: Miért csak a miniszterelnök mondhatja el, amit gondol?
Ha tetszik a poszt, csatlakozz a Fideszfigyelő oldalához a Facebook-on.
Utolsó kommentek